Karaburun Cam Tavan Ve Çatı Sistemleri | 0 232 339 07 98

Karaburun cam tavan ve çatı modelleri üretim ve uygulama. Sabit ve hareketli seçenekler. Açılır kapanır, motorlu ve elektrikli modeller Ege Cam Balkon’da. Ücretsiz keşif ve kredi kartına 12 aya kadar vade imkanı.

cam tavan

Sabit Cam Tavan Ve Çatı Sistemleri

sabit cam tavan

Sabit cam tavan veya çatı sistemlerinde 10 cm * 10 cm ayaklar, 5 cm * 5 cm çatı profilleri, başlangıç profilleri ve suyu ayaklardan tahliye eden oluklar kullanılır. Camlar lamine veya temperli olabilir. Isıcam da kullanılabilir ancak ebatlara dikkat etmek gerekir. Cam ve profil renkleri özelleştirilebilir. Teknik sınırlamalara dikkat etmek ve doğru bir montaj yapmak gerekir. Uzman ekiplerin uygulaması gereken ürünlerdir.

Hareketli Cam Tavan Ve Çatı Sistemi

hareketli cam tavan

Açılır kapanır ve hareketli dediğimiz sistemler motorludur. Elektrikli cam tavan ve çatı sistemleri uzaktan kumanda ile hareket ettirilir. Cam paneller yatay olarak ileri geri hareket ederler. Sistemin derinliği 2 veya 3 panele bölünebilir. Nasıl bölünürse bölünsün başlangıç kanatları sabit kalmaktadır. Profiller ve camlar isteğe göre farklı renklerle özelleştirilebilir. Somfy, Mosel ve Becker marka motorlar kullanılır.

açılır kapanır cam çatı

Cam Tavan Veya Çatı Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cam pergole veya pergola sistemleri satın alırken cam panellerin doğru bölündüğüne dikkat etmek gerekir. Fazla büyük camlar esneme ve montaj sorunlarına neden olur. İleride servis gerektiğinde camların kolaylıkla sökülüp takılabilir durumda olması gerekir. Ayaklara ve sisteme binen yük hesaplanmalı ve ürünler bu hesaplamaya uygun olarak kurulmalıdır.

Üzerine temizlik ve bakım için çıkılacaksa kesinlikle lamine temper camlar kullanılmalıdır. Cam çatı modellerinde asla düz cam kullanılmaz; ısıcam kullanılacaksa bile camların temperli olması gerekir. Isı kontrolü sağlayan Şişecam Konfor gibi camlar sadece şeffaf olarak üretilebilir. Daha ağır cam daha iyi demek değildir. Sisteme binen yük ne kadar az olursa o kadar iyidir. Üzerine çıkılmayacaksa 6 ve 8 mm camlar kullanmak yeterlidir.

Firmanın bu konuda uzman olması önemlidir. Yoğun bir şekilde açılır kapanır veya sabit cam tavan (çatı) kuran firmalar tecrübelidir. Tecrübesi olan firmaları tercih edin. Fiyat bu ürünlerde firma seçerken neredeyse en son bakmanız gereken faktördür. Karaburun cam tavan ve çatı uygulamalarında sıklıkla perde de gerekebilmektedir. Yaz sıcaklarından korunmak için yatay pileli veya motorlu tavan zip perdeleri gerekebilir; bu da ek maliyet demektir.

Cam tavan ve çatı sistemleri oldukları haliyle daha çok ilkbahar, sonbahar ve kış mevsimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Amaç güneş ışığından azami ölçüde faydalanmaktır. Yaz mevsiminde cam tavan ürünleri yüksek sıcaklıklara neden olabilir; bunu aşmanın tek yolu da ürünle beraber perde kullanmaktır.

Yatay Zip Perde

tavan zip perde

Yatay çalışan tavan zip perde sistemi motorlu ve uzaktan kumandalıdır. Ürünlerde kumaş ve profil rengini belirleyebilirsiniz. Mosel, Somfy ve Becker gibi tüp motor markaları kullanılır.

Yatay Pliseli Perde

tavan pliseli perde

Yatay çalışan pileli veya pliseli perdeler bir çubuk kol yardımı ile manuel olarak hareket ettirilebilir. Üürünün fiyatı seçtiğiniz kumaşın kalitesine ve rengine göre değişir.

cam pergola

Karaburun Cam Tavan Fiyatları | Hareketli Ve Sabit Çatılar İçin

En doğru fiyat ölçü üzerinden hesaplanan fiyat olmaktadır. Kabaca bilgi vermek gerekirse sabit cam çatı ve tavan fiyatları 200 euro m2 şeklindedir. Bu fiyat farklı parametrelere göre artabilmektedir. Hareketli yani açılır kapanır sistemler ise projeye göre hesaplanmalıdır.

hareketli motorlu cam çatı

Sıkça Sorulan Sorular

Cam Çatı Ve Tavan Ürünleri Yasal Mı?

Cevap hem evet hem de hayırdır. Derinlemesine üçe veya ikiye bölmemiz durumunda 1/2’lik veya 1/3’lük kısım sabit kalacaktır. Bu sebeple pergola uygulanması yasak olan yerlerde cam tavan modelleri de uygulanamaz. Müstakil evlerde zemin katlarda, ticari mekanların zemin katlarında, havuz üstlerinde ve izin alınmış alanlarda uygulanabilir. Bunlara dikkat edilmezse ortaya büyük maddi zararlar çıkabilir ve bütün bunlar müşterilerin sorumluluğundadır.

Hareketli Cam Tavan Su Alır Mı?

İstatistiklere göre her yüz uygulamadan beşinde su sızıntıları olabilmektedir. Bu oldukça düşük bir orandır; ancak bütün bunlara karşılık %100 su almama garantisi de verilemez. Ürünlerin su almaması için en gelişmiş tasarımlar kullanılmaktadır ama buna rağmen su sızıntıları meydana gelebilir.

Sabit Cam Tavan Veya Çatı Su alır Mı?

Hayır; almaz. Cam kanatlar hareketli olmadığı için doğru bir uygulama ile ürünün su almaması sağlanabilir. Eğer her şeye rağmen su sızdırmışsa da müdahale edip sorunu gidermek kolaydır.

Cam Tavan Bakımı Nasıl Yapılır?

Ürün hareketli değilse sadece temizlik yeterlidir. Temizlik yaparken ağır kimyasallar kullanmak boya kabarmalarına neden olabilir. Alüminyum profiller sadece ılık su ve sabun ile temizlenebilir. Camları cam silme sıvıları ile temizleyebilirsiniz. Hareketli cam tavan sistemlerinde rayları temiz tutmak ve 5*6 ayda bir pas giderici spreyler kullanmak yeterlidir.

Cam Tavan Ve Çatı Sistemleri Her Alana Uygulanabilir Mi?

Hayır; her alana uygulanamazlar. Ürünün teknik sınırlarını aşan alanlarda cam tavan modelleri uygulamak doğru değildir. Sabit modeller farklı şekillere sahip alanlara uygulanabilse de hareketli olanlar sadece muntazam yerlere uygulanabilir. Muntazam olmayan yerler farklı ürünlerle kapatılarak ve ürünlerin ölçüleri teknik sınırlara çekilerek her yere uygulamak mümkündür.

Cam Tavan Ve Çatı Ürünlerinin Garantisi Ne Kadar?

İş teslim edilip fatura tarafınıza iletildikten sonra ürünler iki yıl süreyle garanti altındadır. Garanti paslanmaya, boya atmasına, mekanizma arızaları içindir; cam kırılması garanti kapsamında değerlendirilmez.

Cam Sera Yapılabilir Mi?

Hobi amaçlı 200 m2’ye kadar alanlar için cam sera üretim ve uygulaması gerçekleştirebiliriz ancak geniş tarımsal cam sera uygulamamız yoktur.

cam sera

Cam Tavan Ve Çatı Sistemlerinde Kullanılan Malzemeler

Mosel, Somfy ve Becker gibi markaların yüksek torklu tüp motorları kullanılır. Bu markalar kalitelerini yıllar içinde ispatlamıştır. Camları ileri geri hareket ettiren kayış sistemi en kalite malzemelerden imal edilir. Camlar patenli Şişecam markadır. Tüm yardımcı aksesuarlar paslanmaz çeliktendir. Plastik aksamlar ise dayanıklı PVC hammaddelerinden üretilir. Alüminyum profillerin tümü TSE ve CE belgelidir.

cam çatı

Projelerinizde ve perakende işlerinizde birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız. Uzman keşif ekiplerimiz size en doğru ürünleri en doğru fiyatlara sunacaklar. Kaliteli üretim, doğru montaj ve kaliteli malzeme ile ortaya harika şeyler çıkarabiliriz. Sizi de ailemize katılmaya davet ediyoruz.

Örnek Uygulamalar

motorlu cam tavan sistemi
örnek uygulama 6
örnek uygulama 10
örnek uygulama 5
sabit cam tavan modeli
örnek uygulama 3
örnek uygulama 9
çeşme cam tavan firması
örnek uygulama 7
örnek cam tavan uygulaması

Anbarseki Mahallesi Bozköy Mahallesi Eğlenhoca Mahallesi Hasseki Mahallesi İnecik Mahallesi İskele Mahallesi Kösedere Mahallesi Küçükbahçe Mahallesi Merkez Mahallesi Mordoğan Mahallesi Parlak Mahallesi Saip Mahallesi Salman Mahallesi Sarpıncık Mahallesi Tepeboz Mahallesi Yayla Mahallesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir