Cam Balkon Metrekare Fiyatı 2021

2021 cam balkon m2 fiyatları yayınlandı. Şişecam kaynaklı cam tedarik sorunları nedeni ile 2020 cam balkon fiyatları değişti.

2021 Cam Balkon Metrekare Fiyatları – Yeni Liste

ÜrünCam RengiFiyat (M2)
Gold Plus 8 mm KatlanırŞeffaf425 TL
Gold Plus 8 mm KatlanırRenkli450 TL
Gold Isıcamlı Cam BalkonŞeffaf725 TL
Gold Isıcamlı Cam BalkonRenkli750 TL
Vizyon Isıcamlı KatlanırŞeffaf1050 TL
Vizyon Isıcamlı KatlanırRenkli1100 TL
Gold Sürme Cam BalkonŞeffaf600 TL
Gold Sürme Cam BalkonRenkli650 TL

2021 Cam Balkon Fiyatları Açıklamalar

  • Cam balkon sistemlerinde 180 cm’den düşük yükseklikler 180 cm’ye yuvarlanır.
  • Ral boya farkı m2 başına 25 TL’dir.
  • Ahşap boya farkı m2 başına 30 TL’dir.
  • Bronz alüminyum için firmamız fiyat farkı talep etmemektedir.
  • Vizyon ısıcamlı cam balkon modelinde 200 cm’den düşük yükseklikler 200 cm’ye yuvarlanmaktadır.
  • Cam renkleri şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşildir.
  • Cam tavan, otomatik tente, pergola, alüminyum doğrama ve giyotinli cam fiyatları ile ilgili bilgiyi firmamıza ulaşarak alabilirsiniz.
2021 cam balkon fiyatları
2021 cam balkon fiyatları

Cam Balkon Metrekare Fiyatı Belirlerken

Biz cam balkon üreticileri cam balkon metrekare fiyatı belirlerken belirli kısıtlamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Cam tedarik konusu ülkemizde oldukça sıkıntılı bir konu. Sadece Şişecam ve Düzce Cam firmaları cam üretimi gerçekleştirmektedir.

Şişecam firması dış pazarlara daha fazla önem vermekte ve iç piyasaya yeterince ürün sağlayamamaktadır. Bu da ithalatçıların eline zam fırsatını kolayca vermektedir. Alüminyum profil konusu bir miktar daha sorunsuz gibi durmaktadır.

Oldukça fazla miktarda alüminyum üreten firmamız mevcut. Alüminyum profil fiyatları metal borsasına bağlıdır. Talep arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Son yıllarda alüminyum ham maddesinin talebi oldukça fazladır.

Cam balkon metrekare fiyatları başka faktörlere bağlı olarak da hesaplanmaktadır. Türk halkının üniversite eğitimine her geçen gün daha fazla önem vermesi ve tam tersi olarak mesleki eğitime daha az önem vermesi; sektördeki aktörlerin nitelikli personel yetiştirmesini ve bulmasını zorlaştırıyor.

Devlet politikaları mesleki eğitimin önünü açacak şekilde tekrar gözden geçirilmelidir. Belki de meslek orta okulları kurulmalı ve bunların kaliteli bir eğitim vermeleri sağlanmalıdır. Çeşitli medya kanalları ile mesleki eğitim teşvik edilmelidir.

Ülkemizde iş bulamayan o kadar çok üniversite mezunu genç olmasına karşılık; çalıştıracak personel bulamayan birçok işletme var. Suriyeli sığınmacıların artık sektördeki etkin iş gücü olduğu göze çarpmaktadır. Devletin Suriyeli mülteci politikalarını zamanında eleştiren birçok işletme; artık işin olumlu tarafının daha ağır bastığını ifade ediyor.

Cam Balkon M2 Fiyatları Düşer Mi?

Şişecam kaynaklı tedarik sorunu halledilir ise belki… Türkiye’de artan fiyatların geri geldiğini çok fazla gözlemleyemiyoruz. Uygun fiyata ürün ve hizmet satmak, tüketiciler ile daha kolay buluşmak demektir. Biz sektör olarak bunu istiyoruz. TL’nin değer kazandığı şu günlerde aslında fiyatların da geriye gelmesi gerekmez mi?

Cam Balkon M2 Fiyatı Tüketiciyi De Üzüyor Üretici De

Her ülkenin halkının kendine göre bir satın alma gücü vardır. Pandeminin de etkisi ile birçok işletme faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Bu durum satın alma gücünü biraz daha düşürdü. Merkez bankası kuru baskılamak için faiz artışına gitti.

Paraya ulaşmada zorluk çeken birey ve işletmeler faaliyetlerinde daralma yaşadı. Yüksek cam balkon m2 fiyatı biz üreticilerin de maalesef işine yaramaktadır. Karlılığı asgari seviyede tutarak tüketici ile buluşmaya çalışmaktan başka çaremiz de yok gibi.

Ülkemiz bu günleri en az hasarla atlatacaktır. Buna inancımız tam.

Çeşme cam balkon yazımız güncellendi. İncelemek isteyebilirsiniz.

Reklam

Cam Balkon Metrekare Fiyatı 2021’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.