Cam Balkona Kilit Takılır Mı?

Hırsızlığa karşı önlem mi almak istiyorsunuz? Cam balkona kilit takılır mı? Cevabı bu yazımızda. Günümüzde güvenlik en önemli konulardan birisidir. Sizlerin de belirli tedbirleri almak en doğal hakkınız. Çözümü aslında gayet basit.

Cam Balkon İçin Kilit Modelleri

Temel olarak iki tür sistem için kilitten bahsetmek mümkün.

1- Katlanır cam balkon

2- Sürme cam balkon

Bu iki modelden katlanır olanlar için çok daha emniyetlidir diyebiliriz. Her ne kadar ticari mekanlarda sürgülü sistemler daha çok tercih edilse de; konutlarda katlanır ürünler oldukça fazla bir oranda tercih edilmektedir. Sürgülü sistemlerin tasarımları gereği hırsızlar tarafından açılmaları daha kolaydır.

Katlanır Cam Balkon İçin Kilit

Katlanır cam balkon sistemlerinde sadece ilk açılan kanatlara cam cama diye tabir ettiğimiz kilitlerden uygulamak yeterli olacaktır. Örneğin 3 ayrı sisteminiz ve 3 başlangıç kanadınız var; bu durumda size 3 adet cam cama kilit gerekecektir.

cam balkona kilit takılır mı

Bu kilidi uyguladığınız takdirde art niyetli kişilere temperli camları kırmak dışında seçenek bırakmamış olursunuz. %100’e yakın bir emniyet sağlanabilir. Meşhur ata sözünü unutmamakta yine de yara vardır.

“Hırsıza kilit dayanmaz!”

Sürme Cam Balkon İçin Kilit

Sürme cam balkon modellerinde fotoselli kilit dediğimiz ve zemine uygulanan ürünler kullanılır. Kilitlerken ve açarken biraz zorlayıcı niteliktedir. Fotoselli kilit çok yüksek bir emniyet de sağlamayabilir. Dolayısı ile ek emniyet tedbirlerini diğer doğramalar üzerinden doğru bir davranış olacaktır.

sürme cam balkon için kilit

Bizim firma olarak tavsiyemiz panjur, demir korkuluk ve benzeri ürünlerle elçak katlarda ek emniyet tedbirleri de almanız yönündedir. Özellikle de sürme cam balkon modellerinden birini kullanıyorsanız.

# Isıcamlı modellerde durum nasıl?

Sürgülü ısıcamlı ürünlerin kendilerine ait kilit sistemleri mevcuttur. Camoda ve Winsa gibi ısıcamlı sürme cam balkon modellerinde kilit işi bir sorun değildir. Tasarım yüksek bir emniyete müsaade etmektedir.

Katlanır ısıcamlı ürünlerde yine cam cama dediğimiz kilit kullanılmaktadır.

ısıcamlı cam balkon kilit sistemi

Yukarıda da görebildiğiniz gibi her ürüne göre çözümler mevcut; ancak sağladıkları emniyet farklılık gösterebilir. Firmamızı arayarak bu konularda bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.