Siyah Renk Cam Balkon Karanlık Yapar Mı?

Bu yazımızda siyah (füme) renk cam balkon içeriyi karanlık yapar mı sorusuna cevap vereceğiz. Birçok müşteri adayımızın cam rengi kararına katkı yapacağını düşünüyoruz.

siyah renk cam balkon içeriyi karanlık yapar mı

Füme renk cam, demir – kobalt karışımı ile elde edilir. Yani camın ham maddesi olan silisyuma belirli bir miktarda demir ve kobalt ilave edilir. Bu uygulama camın bir miktar polarize bir özellik kazanmasına sebep olur. Siyah camlı uygulamalar içeriye gelen güneşi geri yansıtmazlar; ancak kırarak tüm ışığın içeriye girmesini engellerler. Bu engellenen kısım çok düşük bir miktardır.

Zaten sistem katlanabilir bir özelliktedir. İster açık ister kapalı konumda kullanmak her zaman elinizdedir.

Siyah camlarda içeriden bakış ile dışarıdan bakış arasında fark vardır. İçeriden bakıldığında dışarısı nerede ise; şeffaf camda olduğu gibi net görülür. Dışarıdan bakıldığında çok daha koyu görünür.

Bu öyle aşırı ciddiye alınacak bir durum değildir. Sadece çok az güneş gören veya hiç güneş görmeyen cephelerde tercih ederken daha dikkatli olabilirsiniz. Güneş gören cephelerde, evinizi karanlık yapacak diye bir endişeye gerek yoktur. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Siyah Renk Cam Balkon Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Aşırı güneş alan cephelerde
  • Yeterli miktarda güneş alan cephelerde
  • Korkuluk camları siyah olan cephelerde
  • Site veya apartman yönetimi tarafından ortak karar alınması durumlarında
  • Tamamen şahsi tercihler nedeni ile
  • Bina dekorasyonu ve renkleri ile güzel bir kombin elde edilebildiği durumlarda

Siyah Renk Cam Balkon Ve Estetik

Siyah yada diğer yaygın tabirle füme renk cam neredeyse tüm alüminyum renkleri ile uyumludur. Sadece alüminyum renkleri ile değil; tabiatta bulunan tüm renklerle… Dolayısı ile söz konusu estetik olduğunda, füme her zaman tercih edilebilecek bir renktir.

Her renk aslında tabiatın bağrından süzülüp, görüş alanımıza ve oradan da gönlümüze süzülür. Burada zamanla iç ve dış etkenlerle şekillenmiş olan beğenileriniz önem kazanacaktır. Özgürce renk seçmekten çekinmeyin. Bu sizin hayal dünyanız. Hangisi size güzel geliyor veya hangisi size iyi duygular sunacak ise o rengi tercih edebilirsiniz.

Soru: “Siyah renk cam balkon tercih edersem dışarıdan bakanlar beni görebilir mi?

Cevap: “Evet; dışarıdan bakanlar az da olsa sizi görebilir. Özellikle de hava karardığında ve ışık yaktığınızda çok daha net görülürsünüz. Bunu perde profilli bir model tercih ederek çözebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz perdeyi cam balkon sisteminize takabilirsiniz.

Bir başka yazımız olan ( cam balkona kilit takılır mı? ) adlı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. Sorularınızı bize e-posta, telefon ve iletişim formu aracılığı ile hiç çekinmeden iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir