Cam Balkona Sineklik Takılır Mı? Cevabı Burada!

Yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla, cam balkona sineklik takılır mı gibi soruların da arttığını görüyoruz. Katlanır ve sürgülü cam balkon sistemleri için sineklik konusunu sizin için işledik.

#Katlanır cam balkon modelleri için sineklik

1- Raysineks markası sadece cam balkonlara özel bir sineklik modeli geliştirdi. Bu ürün sayesinde katlanır modellerde rahatlıkla sineklik uygulanabilmektedir. Ülkemiz kara ve sivri sinek açısından oldukça zengin bir yaşam alanına sahiptir. Bu açıdan çok faydalı bir ürün diye düşünüyoruz.

2- Pileli veya pliseli dediğimiz ürün de cam balkon için sineklik ihtiyacını karşılamaktadır. Bu üründe 2 farklı uygulama imkanı mevcuttur.

  • Bağımsız tek kanatlı bir katlanır modül oluşturup sinekliği bu modüle monte etmek. Bağımsız bir modül uygulamaktaki amaç, 4 tarafında kasa profili bulunan bir doğrama elde etmektir. Sineklik cam balkonun çerçevesine monte edileceğinden bu şekilde olması zorunludur. Cam kanadın arka tarafı açılırken dışa doğru 2,5-3 cm çıkıntı yapacağından, sinekliğin etrafına 20*40 kutu profil de dönmek gerekecektir.

 

  • Eğer katlanır cam balkon sisteminin genişliği 2 metre ve altı ise; yekpare pliseli sineklik uygulanabilir. bu 2 metre sınırının amacı da tüldeki esnemeyi azaltmak ve üründen azami fayda elde etmektir. Daha geniş alanlarda rüzgarın etkisiyle sineklik tülü rayından çıkabilmektedir. Bu durumda el ile her seferinde tülü raya geri yerleştirmek gerekecektir.

cam balkona sineklik takılır mı

3- Bağımsız ve tek başına çalışan çerçeveli bir modül oluşturulursa, 20*40 kutu profil dönmek koşulu ile dışa açılım sineklik de uygulanabilir.

cam balkon için sineklik

#Sürme cam balkon için sineklik

Sürme cam balkon modelleri için pileli model dışında bir alternatif yoktur. Uygulama yapılacak ürünün de 2 metreden daha geniş olmaması gerekmektedir.

#Cam balkon sineklik renk seçenekleri

Alüminyum profil olarak natürel eloksal (gri), boyalı bronz, Ral ve ahşap renklerden birini tercih edebilirsiniz. Bunun içi tek yapmanız gereken küçük bir miktar fiyat farkı ödemektir.

Cam Balkona Sineklik Olur Mu Sonuç

Evet; yukarıda da belirttiğimiz gibi, belirli koşullar sağlanabilir ise cam balkona sineklik takılabilir.

blog tanıtım linki

Yazımızda tüm sineklik seçenekleri ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Firmamızdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bizi hafta içi sabah 09:00 – 19:00 ve hafta sonu 09:00 – 14:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.