Cam Balkona Perde Nasıl Takılır?

Bu yazımızda perde konusunu işleyeceğiz. Cam balkona perde nasıl takılır veya takılabilir mi? Soruların cevabı bu yazıda sizin dikkatinize sunulacaktır.

Cam balkona perde 2 şekilde takılabilir.

1- Pliseli veya pileli dediğimiz perde: Her kanada ayrı-ayrı takılan bir modeldir. Cam balkon modelinizde perde profili bulunmasa bile, bu ürünle perdeli bir sisteme sahip olabilirsiniz. Pliseli perdeleri dilediğiniz konumda bırakabilirsiniz. Ortada, aşağıda, yukarıda, tamamen kapalı veya tamamen açık gibi…

Farklı renk seçenekleri de tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, biraz fiyat farkı olmakla birlikte daha kalın kumaşlar da tercih edebilirsiniz. Güneşi daha az geçiren bu kumaşlarla, güneşe dur diyebilirsiniz.

2- Perde profili kullanarak tüm perdeler: Cam balkon ürünlerini satın alırken firmadan cam balkon profili tercih etmeniz halinde, dilediğiniz tüm perde modellerini kullanabilirsiniz. Normalde tekerlekler tavan ve tabanın sıfırından çıkış yaparlar. Bunun anlamı da, perde takmak için yeterli boşluğun tavanda kalmayacak olmasıdır. Perde profili camlama sistemini 6-8 cm aşağıya doğru öteleyerek, perde uygulamalarına olanak sağlamaktadır. 4 cm’lik odacığı bulunan ve ters “U” şeklinde bir profil olarak düşünebilirsiniz.

cam balkona perde nasıl takılır

Yukarıdaki resimde sizin için perde profilini çizdik. Kırmızı alan dilediğiniz ürünü uygulayabileceğiniz alandır. Sol tarafta bulunan siyah küçük alan, tekerleklerin çıkış yapacağı yerdir. Perde profili olmasaydı, size uygulama yapacak bir alan bırakmayacaktı.

Cam Balkon Perde Modelleri

  • Stor perde
  • Zebra perde
  • Tül perde
  • Motorlu perde
  • Ahşap perde
  • Dikey perde
  • Katlamalı perde
  • Jaluzi Perde

#Kullanabileceğiniz örnek perde çeşitleri

zebra perde
zebra perde
stor perde
stor perde
pliseli perde
pliseli perde
katlamalı perde
katlamalı perde
dikey perde
dikey perde

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, baştan perde profiline bir miktar fark ödeyerek, perde konusundaki kısıtlamaları ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. En ucuz çoğu zaman en doğru ürün değildir. Dekorasyonun en önemli elementlerinden birisi de şüphesiz perdedir. Çok şık mekanlar elde etmek için, tercih edilen renkler ve modeller oldukça önemlidir.

Sadece estetik açıdan düşünmek de doğru değildir. Bunun yanı sıra güneşi kesme ve mahremiyet sağlama gibi fonksiyonları da vardır perdelerin. Baştan doğru tercihleri yapmak, devamında size geniş bir alan açacaktır.

Bir baka konu da, sizin kolay bir şekilde kullanacağınız cam balkon perde modelini seçmenizdir. Bazıları dikey perdeleri daha kolay kullanırken; diğerleri tül perdeleri daha kullanışlı bulmaktadır. Perdeler kiri üstlerine kolayca çekebilen eşyalardır. Temizliği kolay ürünleri de tercih etmek isteyebilirsiniz. Temizlik hanımlar için oldukça önemli bir konudur. Erkekler için de önemsiz bir konu olduğu söylenemez.

Daha önce kaleme aldığımız, (cam balkona kilit takılır mı?) adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir