Karşıyaka Cam Balkon

Karşıyaka cam balkon şimdi çok uygun fiyata, cam balkon liderinden. Ege cam balkon Karşıyaka İzmir. Katlanır, sürgülü ve ısıcamlı cam balkon sistemleri.

oval cam balkon
giyotin cam balkon modeli
katlanır cam
sürme cam balkon
katlanır cam balkon
sürgülü cam balkon
kayar cam balkon
katlamalı cam
ısıcamlı cam balkon
giyotin cam
giyotin cam balkon
giyotinli cam
karşıyaka cam balkon

Karşıyaka Cam Balkon Markalarımız

1-) Gold Plus: Finlandiya menşeli ürün, kalitesi ve uygun fiyatı ile öne çıkıyor. Cam kanat aralarında alüminyum fitil kullanılıyor. Tekerlek paslanmaz çelikten ve alüminyum saflık oranı %95. %95 piyasadaki en yüksek saflık oranıdır. Sadece en iyi markalar bu oranda saflığı yakalayabilmektedir. Bu oranın ürün ömrü ile doğrudan ilgisi vardır. Damlalıklı kasa, 8 mm temperli cam ve çift kanallı tekerlek kasası standart donanımlardır.

katlanır cam
cam balkon
balkon camlama

2-) Deceuninck Isıcamlı Katlanır Cam Balkon: Temperli ısıcam ile daha fazla izolasyon değerlerine ulaşabilirsiniz. Deceuninck tam olarak da bu amaca hizmet etmektedir. Karşıyaka cam balkon uygulamalarında sıkça kullandığımız bir üründür. Kanat araları, içerisinde elastik conta bulunan alüminyum fitiller ile birleşmektedir. Tekerlekler paslanmaz çelikten üretilmiştir. Herhangi bir alanı odaya dahil etmek veya bir oda gibi kullanmak için en ideal mühendislik üründür.

motorlu kupeste

4-) GOLD KATLANIR: Şu ana kadar büyük bir verimlilikle çalıştığını kanıtlayan ender ürünlerden birisi. Yine çelik tekerlek ve alüminyum fitil standart donanımlar arasındadır. Tüm sistemlerde olduğu gibi; Gold katlanır seride de 8 mm temperli camlar kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak perde profili de diğer ürünlerdeki gibi ilave edilebilir.

5-) GOLD SÜRME: 5’li ve 3’lü ray olarak satışa sunduğumuz sürme cam balkon Karşıyaka ve mahallelerinde yoğun bir şekilde talep görmektedir. Özellikle kafeterya, bar ve benzeri ticari işletmelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sürme cam balkon modelleri eşikli ve eşiksiz olarak üretilmektedir.

cam balkon üretimi
cam balkon imalatı
cam balkon fabrikası

Diğer Ürünlerimizi De İnceleyebilirsiniz

karşıyaka giyotin cam
karşıyaka linea rossa
karşıyaka pvc kapı pencere

Karşıyaka cam balkon markaları hakkında bilgi verdikten sonra; biraz da fiyatlardan bahsetmek istiyoruz.

Karşıyaka Cam Balkon Fiyatları

Gold Katlanır Cam Balkon: 2000 TL m2

Gold Isıcamlı Cam Balkon: 2700 TL m2

Gold Seri Sürme Cam Balkon: 2500 TL m2

Dilerseniz Karşıyaka için cam balkon modelleri ile ilgili fiyatlarımızın yer aldığı sayfayı BURAYA tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Fiyat listesi İzmir ve tüm ilçeleri için geçerlidir. Sizlerle yılların biriktirmiş olduğu tecrübelerimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız. Mimari çözümlerle mekanları daha şık hale getirebiliriz.

  1. Bu fiyatları gerekli olabilecek kutu profil, köşebent ve benzeri hazırlık malzemeleri dahil değildir.
  2. Fiyatlara montaj, nakliye ve izolasyon dahildir.
  3. Firmamız bronz renk alüminyum için fiyat farkı almamaktadır.
  4. Karşıyaka cam balkon uygulamalarında renkli alüminyum farkı 100 TL/m2 şeklinde fiyatlandırılmaktadır.
  5. Perde profili fiyat farkı m2 başına 100 TL’dir.

Ege Cam Balkon olarak Karşıyaka katlanır cam taleplerine cevap vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Siz de firmamızın ayrıcalıklarından faydalanmak isterseniz, bizi hemen arayabilirsiniz. Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilir ve mekanınız için en doğru ürünü seçebilirsiniz. Bize e-posta yolu ile de ulaşabilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=37Yvo8BxZ90&w=700&h=500]

Karşıyaka Cam Balkon Firmaları

Karşıyaka cam balkon firmaları açısından oldukça büyük ve eski bir pazar. Dinamik ve daha genç nüfusun biraz daha fazla tüketim gerçekleştirdiğini söylemek mümkün. Karşıyaka İzmir’in en güzide ilçelerinden birisi elbette; ancak iş tüketime geldiğinde daha dinamik ilçelerin mevcut olduğunu söylemek mümkün.

Uzun yıllardır Karşıyaka’da yaşayan ve kendini Karşıyakalı olarak adlandıran önemli bir nüfus mevcut. Buna karşılık daha fazla tüketme eğiliminde olan, genç ve orta yaşlı bir kesim de mevcut. Bu durum ilçemizde rekabete ve hizmet kalitesinin bir miktar düşmesine yol açmaktadır. Yeni yerleşim yerleri ve alanları (site, apartman, rezidans vb.), cam balkon firmalarının hedefi konumundadır.

Biz firma olarak belirli ilkeler belirledik ve o ilkelere göre hareket ediyoruz. Rekabet – kalite ilişkisinin müşterilerimize olumsuz yansımasını istemiyoruz. Dolayısı ile kaliteli ürünleri belirlediğimiz sabit fiyatlar üzerinden sunuyoruz. Ürün çeşidimizin ve kalitemizin, her kesime hitap ettiğini biliyoruz. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Karşıyaka Cam Balkon Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En başta firmanın gerçekten bir firma olup olmadığını tespit etmelisiniz. Üretim yeri ve satış ofisi var mı? Üretim ve uygulama için gerekli fiziki koşullara sahip mi? Bunları öğrenmenin en kolay yolu işletmeyi ziyaret etmektir. Bunların dışında da dikkat etmeniz gereken konular elbette var.

İşletmenin sanal dünyadaki karnesini araştırabilirsiniz. 5 üzerinden 4,5 ve üzeri memnuniyet oranına sahip işletmeleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Şikayetlerinin oldukça fazla olması da bir firma açısından olumsuz bir işarettir. Bir işletmenin hiç şikayet almamış olması imkansızdır. Ortada yoğun bir iş yoksa; şikayet de yoktur.

Markaların üretimini yapan Karşıyaka cam balkon firmaları tercih etmeniz, kaliteli bir ürüne ulaşmakta atacağınız önemli adımlardan birisidir. Marka olmuş ürünler, belirli kalite standartlarını sağlayacaktır. Küçük farklar ödeyerek, çok daha uzun bir süre sorunsuzca çalışacak ürünleri satın almak elbette sizin lehinizedir.

Karşıyaka Cam Balkon Sineklik Sistemleri

Cam balkon ürünlerine sineklik belirli koşullarda uygulanabilmektedir. Bunun için işin başında bazı ayarlamalar yapmak gereklidir. Satış temsilcisi ile görüşme esnasında sineklik talebinizi iletirseniz; gerekli ön hazırlıklar için ayarlamaları yapacaktır.

Cam balkon sistemlerinde genellikle pliseli sineklikler uygulanır. Çok yüksek olmayan (170 cm’ye kadar) olan cam balkon ürünlerinde içe açılı veya portatif sineklikler de uygulanabilir. Sürme camlama sistemlerinde sadece pileli sineklik uygulanabilir. Cam balkon sineklik uygulamaları ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Karşıyaka Cam Balkon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1- Cam balkon su alır mı?

Belirli koşullarda cam balkon su alabilir. Çok yatay ve güçlü yağışlarda sistemin tahliyesi yeterli gelmeyebilir. Bu durumda su içeriye sızma yapabilir. Firmamızın da sunduğu Deceuninck ısıcamlı katlanır ve ısıcamlı sürme sistemlerin su aldığına şahit olmadık. Bir miktar fazla ödeme yapmayı göze alarak bu sorundan da kurtulmanız mümkündür.

cam balkon su alır mı

2- Cam balkon kaç günde teslim edilir?

Cam tesisindeki ve firmadaki yoğunluğa bağlı olarak bu süre 10 iş günü ile 20 iş günü arasında değişebilir. Isıcamlı cam balkon modellerinin üretimi biraz daha uzun sürmektedir. Firmamızın ortalama teslim süresi 15 iş günüdür.

cam balkon kaç günde teslim edilir

3- Cam balkon montajı ne kadar sürer?

Karşıyaka balkon camlama montajlarının genellikle 1 gün sürdüğünü söyleyebiliriz. Bu süre balkonun büyüklüğüne bağlı olarak 3 saat ile 2 gün arasında değişebilir. Montajı gerçekleştiren ekibin de bunda büyük bir rolü vardır.

cam balkon montajı ne kadar sürer

4- Cam balkonda hangi renk daha iyi? 

Bu sorunun net bir cevabı yok. Bazen yönetim kararına uymak zorunda kalabilirsiniz. Eğer yönetim ile ilgili bir sorununuz yok ise; yeşil, mavi, füme, bronz veya şeffaf renklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Estetik şahsi bir konudur.

cam balkonda hangi renk daha iyi

5- Cam balkon yasak mı?

Katlanır cam balkon ürünleri için bunu söyleyemeyiz. Cam balkon belirli koşullarda yasak değildir. Katlanır olması, alan kazandırmaması ve apartman – site gibi yerlerde yaşayanları çoğunun onayı… Sürme, PVC ve alüminyum doğrama gibi ürünler alan kazandırdığı için yasaktır.

cam balkon yasak mı

6- Siyah cam balkon içeriyi karanlık yapar mı?

Siyah cam balkon içeriyi az da olsa karartır. Bu önemli bir miktar değildir; ancak bazı insanları rahatsız edebilir. Bol güneş alan bir odada bu sorun olmayabilir; ancak daha az güneş gören bir alanda hayal kırıklığı yaratabilir. İçeriden dışarıya bakarken, siyah cam balkonda fazla bir sorun olmaz. Nerede ise; şeffaf camdan bakar gibi dışarıyı görebilirsiniz.

cam balkon iceriyi karanlık yapar mı

7- Cam balkon neden açılmaz?

Cam balkon sistemleri birkaç sebepten dolayı açılmaz. Tekerlek bozulmuş olabilir, tekerlek ayarı bozulmuş olabilir veya açılmaya çalışılan kanattan bir önceki kanat tam yerine oturmamış olabilir. Bunun dışında nadir olarak karşılaşılan durum; kasa profilinin tam ayarda olmamasıdır.

cam balkon neden açılmaz

8- Cam balkon hırsızlığa karşı güvenli mi?

Cam balkon sistemleri hırsızlığa karşı %100 güvenlik sağlamaz; ancak ilave tedbirler ile çok yüksek hırsızlık emniyeti sağlayabilirler. Cam cama kilit dediğimiz kilit sistemi ile çok yüksek bir seviyede emniyet sağlanabilir. 150 lira civarında olan bu kilitler her başlangıç kanadına uygulanmalıdır.

cam balkon hırsızlığa karşı güvenli mi

9- Cam balkona sonradan delik açılabilir mi?

Hayır; cam balkon camları temperlidir ve sonradan delik açılamaz. Baca ve menfez deliği sonradan oluştu ise; ilgili kanatların değiştirilmeleri gerekmektedir. Ürünler üretime girmeden baca ve menfez deliklerinin açılması gerekmektedir.

cam blakona sonradan delik açılır mı

10- Cam balkon neden terleme yapar?

Terleme doğal bir durumdur. İç-dış ısı farkı yoğuşmaya ve dolayısı ile terlemeye neden olur. Dışarısı soğuk ise ve içerisi fazlaca ısıtılmış ise; terleme kaçınılmazdır. Tam tersi durumlar için de aynısı geçerlidir. İçerisi aşırı soğutulmuş ve dışarısı sıcak olabilir; bu durumda da terleme olabilir. Terleme hadisesi daha çok kış mevsiminde görülmektedir.

cam balkon neden terleme yapar

11- Cam balkona çamaşırlık olur mu?

Evet; cam balkona çamaşırlık olur. Cam balkon ve alüminyum korkuluk sistemleri için tasarlanmış özel çamaşırlık ürünleri vardır. Bu ürünler nerede ise her balkona kolayca uygulanabilir. Çamaşır asarken en başta can emniyetinizi düşünmelisiniz. Dışa doğru sarkmadan dikkatli bir şekilde çamaşır asma işlemi gerçekleştirilmelidir.

cam balkon çamaşırlık olur mu

Karşıyaka Cam Balkon Ödeme Seçenekleri

Firmamız nakit, kredi kartı ve çek ile ödeme kabul etmektedir. 4 takside kadar kredi kartı ile yapılan ödemelerden vade farkı alınmamaktadır. 12 takside %10 gibi bir vade farkı uygulanmaktadır. Çek ile ödemeler 60 gün ortalama ile vade farksız yapılabilmektedir.

Senetle ödeme sistemi firmamızda ve sektörde yoktur. Senedin alüminyum ve cam fabrikalarında geçerli olmaması bunun başlıca nedenlerdir.

Karşıyaka Balkon Kapatma Modelleri

Balkon kapatma modelleri temel olarak 3 gruba ayrılabilir.

1- Sürme ile balkon kapatma.

2- Katlanır cam ile balkon kapatma.

Bu 3 maddede saydıklarımız dışında Alüminyum doğrama, PVC doğrama ve panjur ile de balkon kapatma uygulamaları yapıldığını görebiliyoruz. Bunlar arsında geçmişte en çok tercih edileni PVC doğrama ile kapatma idi. Panjur ile balkon kapatma yapanların sayısı da azımsanacak seviyede değildi.

Günümüzde daha çok katlanır cam modelleri ile balkon kapatma yapılmaktadır. Belirli koşullarda tek yasal ürün olması böyle bir sonucu meydana getirmiştir. Alan kazandıran (katlanamayan) tüm ürünler, apartman sakinlerinin çoğunun izni dahi olsa yasal değildir.

Karşıyaka Balkonu Camla Kapatma Konusunda Lider İlçelerden Birisi Oldu

Güzel bir manzara ve geniş bir balkon… Balkonu camla kapatmak için en önemli 2 sebep. Tabi bunların dışında da birazdan sayacağımız birçok sebep mevcut. Karşıyaka İzmir’in en büyük ilçelerinden birisidir. Dinamik bir nüfus ile daha durağan sabit bir nüfus birlikte hayatlarını Karşıyaka’geçirmektedir.

Yıllardır elde ettiğimiz verilere göre Buca, Karşıyaka, Seferihisar, Aliağa ve Karabağlar en fazla balkon camlama kapatma hizmeti alan ilçeler. Çeşme ve Urlayı da unutmamak lazım elbette. Oran olarak bakınca bu ilçelerimiz de yoğun bir talebe sahiptir.

Katlamalı Cam Karşıyaka İlçesinde Artık Sabit Bir Dekorasyon Ve İnşaat Kalemi

Diğer ürünlerden ziyade katlamalı cam Karşıyaka ilçesinde daha fazla tercih edilmektedir. Yasal mevzuat ve kullanışlılık bunun başlıca sebepleri arasındadır. Son yıllarda satın alınan, nerede ise her yeni veya eski eve katlamalı cam siparişi verildiğini görebiliyoruz. Şimdi de birlikte bunun sebeplerine bakalım.

Karşıyaka Balkon Camlama Yaptırmak İçin 10 Sebep

1- Manzara keyfini mümkün mertebe 4 mevsime yayma… Kış, sonbahar, yaz veya ilk bahar; tüm mevsimlerde kullanılabilen bir balkon, kullanılamayan balkondan daha iyidir. Müşterilerimiz bu fikirde.

2- Isı izolasyonu günümüzde en önemli konulardan birisi. Yapılan çalışmalar; balkon camlama uygulanan yerlerin en az %25 daha az ısınma bedeli ödediklerini gösterdi. Bu oran %40’a kadar çıkabilmektedir. Uygulanan cam balkonun modeli ve uygulanan balkon sayısı gibi faktörler bu oranı değiştirmektedir.

3- Ses izolasyonu… Ses daha doğrusu gürültü herkesi hasta eden bir etken. Şehir hayatından gürültüyü kısmanın imkanı nerede ise yok gibidir. Dışarısı bize saygı göstermiyor ise; bizim kendimize saygı göstermemiz lazım. Böyle düşünen birçok müşterimiz var. Balkon camlama Karşıyaka ürün tercih sebepleri arasında önemli bir yere sahiptir.

4- Toz izolasyonu da önemli bir etken. Karşıyaka katlanır cam satın alma kararlarını etkileyen bir başka konu da bu. Hava kirliliği, toz, toprak ve istenmeyen haşarat başımızın derdi. İstenmeyen bu misafirleri dışarıda tutmanın yollarından biri (en önemli yolu) şüphesiz ki katlanır cam uygulamaları. %100 olmasa da büyük bir oranda meseleyi halletmek bu ürünlerden geçiyor.

5- Evcil hayvanlarımız var ve onları hepimiz çok seviyoruz. Onları hem korumak hem de yaşam alanları oluşturmak için Karşıyaka cam balkon ürünlerini tercih ediyor. Mamaları, kumları ve benzeri eşyaları birçok durumda atıl durumdaki balkonlara konuyor. Balkondan düşüp kötü bir durumla karşılaşmamaları için de mükemmel bir tercih olan ürünler diyebiliriz.

6- Basit bir konu gibi duruyor ama bize göre öyle değil. Estetik! Evet; estetik kaygısı olan müşteri sayımız hiç de az değil. Estetik yaşam alanlarının insan ruh sağlığına iyi geldiğini hepimiz biliyoruz. Neden imkan varken daha güzel bir yerde yaşamayalım?

7- Estetiğin bir başka getirisi daha var. Balkon camlama ürünleri binaya değer artışı gibi bir katkı da sunuyor. Para kazanmayı kim istemez? Elindeki ürünün değerlenmesini de herkes ister. Bunu sağlayan ürünlerin başında yine cam balkon ürünleri geliyor.

8- Hayal ederek hırsızların işinin nasıl zorlaştığını anlayabiliriz. Tutunabilmek tırmanabilmek için %100 gereklidir. Biz bu imkanı elinden rahatlıkla alabiliriz. Cam yüzeyler tutunmak için hiç de ideal alanlar değildir. hırsızlık emniyeti de sağlayan bu ürünler elbette çok satıldı ve satılıyor. Cam cama kilitler ile emniyet seviyesi çok daha fazla arttırılabilir.

9- Atıl durumda bir balkonunuz mu var? Orayı atıl olmaktan çıkarmak hiç de zor değil. Çoğu evde yüklük gibi yerler bulunmuyor. Bu birçok müşterimizi rahatsız ediyor. Sürekli kullanılmayan eşyaları koyacak bir yerin olması büyük bir rahatlıktır.

10- Mutfağın insanlara dar gelmesi hiç de az rastlanılan bir durum değildir. Yemek masasını balkona atmak isteyen müşterilerimizin sayısı oldukça fazladır. Bu ve benzeri sebeplerle de Karşıyaka balkon camlama ürünlerini tercih etmektedir. Alan kazanmak diyebiliriz buna gizlice…

Karşıyaka Katlanır Cam Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firma seçimi biraz zorlu bir süreçtir. Güven içerisinde işinizi emanet edeceğiniz firmayı bulmak her zaman o kadar da kolay değildir. Eğer referans ile ulaştığınız bir firma değil ise; öncelikle firmanın internet ortamındaki profilini inceleyin.

Google harita kaydı var mı?

Harita kaydı var ise kaç adet değerlendirme almış?

Değerlendirmeler genellikle olumlu mu?

Şikayetvar gibi platformlarda çok yoğun olarak şikayet almış mı?

Ne tür şikayetler almış?

Olumlu değerlendirmeler yapay duruyor mu?

Hiç bir firma %100 müşteri memnuniyeti sağlayamaz; ancak yüksek bir memnuniyet oranı yakalayabilir.

Şirketimizden örnek verelim… Google’da arama ege cam balkon olarak yaptık. Aramanın kısa linki https://www.kisa.link/MLvL

Karşımıza 90 Google yorumu ve 5 üzerinden 4.8 müşteri memnuniyeti puanı çıktı. Firmamızın 1995 yılından beri faaliyette olduğu göz önünde bulundurulur ise; müşteri memnuniyet oranımızın nerede ise %100’e yakın olması, çok onur verici bir durum.

Hizmet ve ürünleri bir arada sunmak ve bu kadar yüksek bir geri dönüş almak elbette kolay olmadı. Bunun için oldukça fazla çabaladık. Ekiplerin ve ürünleri oturması yıllar aldı… Firmamız şu anda bünyesinde bulunan ürün ve hizmetleri büyük bir kolaylıkla sunmaktadır. Hem büyük bir kolaylıkla hem de severek elbette.

Karşıyaka Balkon Kapatma Yardımcı Ürünler

Sineklik, çamaşırlık, menfez kapağı, kutu profil, perde profili, köşebent, menfez kapağı ve benzeri birçok Karşıyaka balkon kapatma uygulamalarına yardımcı ürünler vardır. Bunlar bazen gereklilikten dolayı ve bazen de müşteri tercihi sebebi ile kullanılır.

Perde profili, sineklik ve çamaşırlık gibi ürünler müşterilerin tercih etmesi ile kullanılan yardımcı ürünlerdir.

Kutu profil, köşebent ve menfez kapağı gibi ürünler zorunlu oldukları için kullanılır.

Bunlar ek maliyet çıkarabilen ürünlerdir. Kullanılmaları gerekli ise; elbette bu küçük giderlerden kaçınmak mümkün olmayacaktır. Ürünün sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanılabilmesi için, ufak ek masraflar göze gelmemelidir. Bir kere yapılan ve ciddi miktarda para ödenen ürünlerde uygulama ve ürün kalitesi önemlidir.

çeşme cam balkon

Karşıyaka cam balkon hizmeti verdiğimiz mahalleler;

Aksoy Mahallesi, Alaybey Mahallesi, Atakent Mahallesi, Bahariye Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bahriyeüçok Mahallesi, Bostanlı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dedebaşı Mahallesi, Demirköprü Mahallesi, Donanmacı Mahallesi, Fikrialtay Mahallesi, Goncalar Mahallesi, Inönü Mahallesı, İmbatlı Mahallesi, Mavişehir Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesı, Nergiz Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Şemikler Mahallesi, Tersane Mahallesi, Tuna Mahallesi, Yalı Mahallesi, Zübeydehanım Mahallesi

Karşıyaka’nın Tarihi;

KARŞIYAKA ADI NEREDEN GELİYOR?

Kordelya İzmir Karşıyaka’nın eski isimlerinden bir tanesidir. Karşıyaka’nın ismi Coeur de Lion’dan gelir. Fransızca Arslan-Yürek anlamında. III. Haçlı Seferinde Aslan Yürekli Richard’ın orduları Karşıyaka’da konaklamışlar ve o zamanlar ormanlık olan bu bölgeye Aslan Yürekli Richard’ın adı olan Cordelion adını vermişledir. Coeur de Lion zaman içinde Cordelieu, Cordelion ve Kordelya ve en sonunda Karşıyaka’ya dönüşmüştür. Bugün bile Kordelya adında birçok kafe semtte bulunmaktadır.

KARŞIYAKA COĞRAFYASI

İlçenin Konumu:

Karşıyaka İlçesi, İzmir Körfezi’nin kuzeyinde 84 kilometrelik bir alanda kurulmuştur. Yamanlar Dağ Grubu’nun güney yamaçlarını da içine alan Karşıyaka’nın doğusunda Bornova, batısında Çiğli ve kuzeyinde Menemen bulunmaktadır. Denizden yüksekliği 1- 700 metre arasında değişmektedir. Bostanlı, Alaybey, Nergis gibi semtler ovada, Bayraklı, Gümüşpala ve Yamanlar gibi semtler ise yamaç arazilerde kurulmuştur. Gediz Nehri 1870’li yıllara kadar Karşıyaka’dan denize döküldüğü için, nehrin yatağı değiştirilince hem körfezin dolmasının önüne geçilmiş hem de ilçe yerleşime açılmıştır. 1876 yılında demiryolu hattının gelmesiyle yamaçlarda yaşayanlar demiryolunun sağ ve soluna yerleşmişlerdir. 1890 yılında ise vapur seferlerinin başlaması ikinci nüfus hareketini başlamıştır İlçe 15 Mayıs 1919 tarihinde Yunan işgaline uğramıştır.9 Eylül 1922’de ise Albay Suphi Kula komutasındaki 14. Süvari Tümeni tarafından işgal kaldırılmıştır.

Kaynak ve yazının devamı: https://izmir.ktb.gov.tr/TR-77456/karsiyaka.html

Bu yazıya ulaşmak için yapılan aramalar; karşıyaka balkon camlama, karşıyaka cam balkoncu, karşıyaka cam balkon metrekare fiyatları, sürme cam balkon karşıyaka, karşıyaka sürgülü cam balkon, karşıyaka cam balkon şirketleri ve karşıyaka cam balkon firması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir